تبلیغات
Basketball - مطالبی برای تبدیل شدن به یک کمک مربی خوب بسکتبال
 

مطالبی برای تبدیل شدن به یک کمک مربی خوب بسکتبال 

من این سؤال را بارها از خود پرسیده ام و در نهایت این تفکرات را در اینجا گرد آورده ام. من برای سال های متوالی کمک مربی تیم های موفق بسکتبال پسران و دختران مقطع دبیرستان بودم و در نتیجه دقیقا از همین جایگاه با شما صحبت می کنم. این متن بیشتر به کمک مربیان بسکتبال مقطع دبیرستان اشاره دارد و باید توجه کرد که مسوولیت های کمک مربیان بسته به سطح بازی (جوانان یا دانشگاهی) تغییر می کند.


اولین و مهمترین صفت این است که کاملا به سرمربی بسکتبال خود وفادار باشید. شما به خاطر دعوت او در کادر فنی هستید. این یک موقعیت و امتیاز است که به شما داده شده است.

هر کاری که می توانید انجام دهید تا سیستم سرمربی خود را یا بگیرید. کمک کنید که برنامه و فلسفه تیم بسکتبال را به بازیکنان، اولیاء و طرفداران تفهیم کنید. سعی کنید کار سر مربی را آسان تر کنید.

اکثر ما نمونه های بسیاری از کمک مربیان جوانی را که برای پیشبرد موقعیت مربیگری بسکتبال خود سعی درخراب کردن سر مربی خود را دارند دیده ایم. این معمولا منجر به یک فاجعه برای آن تیم و بازیکنانش می شود و اکثرا برای خود کمک مربی هم زیان آور است.

همیشه به یاد داشته باشید هنگامی که شما برای پست سر مربی گری در جای دیگری اقدام و درخواست می کنید، معمولا این سر مربی شماست که شما را در این امر کمک می کند و شما را به دیگران معرفی می کند.

این بدان معنی نیست که شما یک بله قربان گو باشید و هیچگاه با سرمربی خود مخالفت نکنید. شما همیشه باید به دنبال چیزهای جدیدی باشید که به تیم کمک کند و این نظرات را با سرمربی خود در میان بگذارید.

بعضی مواقع سرمربی نظرات شما را می پذیرد و اجرا می کند و خیلی اوقات قبول نمی کند. بارها بازی که به نظرم خوب بود را پیشنهاد دادم، تنها برای اینکه بایگانی شود. شما باید نفس خود را آزمایش کنید و قبول کنید که سرمربی شماست که مسؤل همه چیز است.

همیشه نظرات را در مقابل سرمربی مطرح کنید و در عدم حضور وی، در مقابل بازیکنان و اولیاء آنان چیزی نگوئید. فروتن باشید و این اشتباه را مرتکب نشوید که با باهوش تر نشان دادن خود از سرمربی دیگران را تحت تاثیر قرار دهید.

ذهن خود را باز نگهدارید و همیشه خواهان یادگیری باشید.

کمک مربی بودن یک موقعیت فوق العاده برای یادگیری سرمربی گریست... مثل یک دوره کارآموزی.

هیچوقت در این مقام حاضر نشوید که شما پیش از این هر آنچه در بسکتبال وجود دارد را می دانید!

اگر ذهن خود را باز نگهدارید ، می توانید تقریبا هر روز مطلب جدیدی یاد بگیرید... شما نه تنها سیستم عمومی سرمربی را یاد می گیرید، بلکه می آموزید چگونه تمرینات بسکتبال را آموزش و هدایت کنید، تمرین ها را اجرا کنید، روحیه بازیکنانتان را برانگیزید و با بازیکنان، اولیاء و بخش اداری دبیرستان چگونه رفتار کنید.

همیشه تنها x و o (دانستن کارهای حمله و دفاع) نیست که باید بدانید.

کمک مربی خوب کسی است که همیشه بیشتر از آنکه حرف بزند، گوش می دهد و در نتیجه سال به سال به معلوماتش اضافه می شود.

سوال کنید. یک یادداشت هنگام تمرینات بسکتبال همراه خود داشته باشید و نکات را ثبت کنید

نقش خود را درک کنید

کار شما چیست؟ سرمربی از شما چه می خواهد؟ هنگامی که من سال ها پیش کار خود را به عنوان کمک مربی در کمپ تابستانی آغاز کردم، این اولین سوالی بود که از سرمربی پرسیدم. او پاسخ داد: ” تنها یاد بگیر و یاد بده ”

کار شما توسط سرمربی و تعداد کمک مربیانی که او دارد معین می شود. نقش شما ممکن است در طول زمان نسبت به مسولیت هایی که به شما داده می شود بیشتر شود. انتظار نداشته باشید که روز اول تمرینات شروع به تمرین دادن کنید و از روی نیمکت دستور بدهید.

ابتدا باید بیشتر وقت خود را به گوش فرا دادن و آموختن سیستم بسکتبال صرف کنید. وقتی همه چیز را یاد گرفتید در موقعیت بهتری هستید تا آموزش دهید و بتوانید با سر مربی بحث و تبادله نظر کنید.

نقش شما به عنوان یک مربی تمرین ب بسکتبال یشتر نمود خواهد کرد. برای مثال، اگر تخصص شما در بازی پست است سرمربی شاید بخواهد تمرین را تقسیم کند تا شما در یک سمت با بازیکنان پست کار کنید و او در سمت دیگر به بازیکنان بیرونی تمرین دهد. در تمرینات تمام زمین بسکتبال، در سمت مخالف سرمربی بایستید تا وی را در آموزش و پیدا کردن نکات یاری دهید.

نقش خود را روی نیمکت در هنگام بازی بسکتبال درک کنید. بعضی سر مربی ها دریافت ها و مشورت شما را می خواهند، به خصوص پس از اینکه سیستم را یاد گرفتید. بعضی می خواهند که شما ساکت باشید.

هیچگاه نباید اختلاف عقیده روی نیمکت باشد. سر مربی همیشه باید تصمیم نهایی را بگیرد... به این مطلب احترام بگذارید. کمک کنید تا یک گرایش مثبت و شادمان نزد بازیکنان روی نیمکت حفظ کنید. تشویق کنید و آموزش دهید. به عنوان کمک مربی، شاید شما ممکن است بخواهید تا تعداد خطای شخصی یک بازیکن و یا تعداد زمان استراحت ها (مربوط تیم خود و یا تیم حریف) را دنبال کنید.

نقاظ قوت و ضعف حریفان خود را ببینید، و بفهمید کدام بازیکن حریف بهترین و بدترین آمار پرتاب آزاد را دارد. آماده باشید تا بازیکنان را در هنگام آسیب دیدگی کمک کنید.

سر مربی شما در هنگام بازی امکان و وقت این کار را نخواهد داشت تا بانداژ کند، چسب بزند، از خونریزی بینی جلوگیری کند و یا یخ بیاورد و بسیاری مواردی از این قبیل...

نقش خود را در رختکن پیش از شروع بازی بسکتبال، بین دو نیمه، در جلسات تیم و هنگام زمان های استراحت درک کنید. هیچگاه شروع به صحبت نکنید مگر اینکه سر مربی شما رابه این کار دعوت کند.

حواستان به زمان های نیمه و استراحت باشد. زمان کمی در هر زمان استراحت وجود دارد ... ماژیک و تخته سرمربی را همیشه آماده داشته باشید. ساکت باشید و اجازه دهید سر مربی حرف خود را بزند.

به طرز مثبت با مربیان، بازیکنان و اولیاء رفتار کنید

با اختلاف بسیار، بهترین پاداش من به عنوان کمک مربی بسکتبال دوستی ها و ارتباط هایی بوده که در طول سال ها با مربیان بازیکنان اولیاء و طرفداران بسکتبال داشتم ... غالب اوقات افرادی بودند که ممکن بود هیچگاه به طریق دیگر آنها را نشناسم.

ارتباط خود را با سایر مربیان بسکتبال توسعه دهید و به آنها احترام بگذارید. خیلی مفرح خواهد بود که شما همگی متفق القول باشید و با هم کار کنید. اختلاف بین کمک مربیان بسکتبال به هیچ وجه مفرح نیست و برای برنامه بسیار مضر است.

سعی کنید تا بازیکنانتان را بشناسید. احترام آنها را جلب کنید. با نشان دادن ارزش ها و اصول اخلاقی الگو مناسبی برای آنها باشید. از آنها درباره کارهای مدرسه و کلاس ها بپرسید، و بسیار تاکید کنید که تحصیل بسیار مهم تر از بسکتبال می باشد. کمک کنید تا به آنها آموزش دهید که چگونه عضو یک تیم بسکتبال باشند.

بعضی اوقات بازیکنان بسکتبال به جایی که مستقیم پیش سرمربی بروند پیش شما می آیند. شما می توانید به عنوان یک سپر عمل کنید یا نقش یک پلیس خوب را بازی کنید. گوش کنید، درک کنید، توضیح دهید، تشویق کنید، آموزش دهید. کمک کنید تا هر بازیکن بسکتبال در تیم خود را ارزشمند بداند حتی نفر پانزدهم.

هر چند وقت یکبار، بازیکنی را که زمان زیادی نداشته است را به کناری می کشم با او صحبت می کنم و برایش توضیح می دهم که چرا او برای تیم مهم است، و برای من مهم است که او اوقات خوشی را سپری کند.

همه آنها دوست دارند که احساس کنند که مورد نیاز هستند و مورد قدر دانی قرار گیرند، هیچکس دوست ندارد که نادیده گرفته شود. کمک کنید تا یک جو مثبت و رقابت حاکم باشد و با بازیکنان اوقات خوشی را سپری کنید. در همه این احوال آماده باشید تا با دیدن هر گونه علامت اختلاف و مشکل آن را به سرعت به سرمربی خود اطلاع دهید.

یکی از مزیت های کمک مربی بودن این است که لازم نیست مستقیما با اولیاء در ارتباط باشید و پاسخگوی سؤالات آنها درباره زمان بازی بسکتبال، استراتژی و غیره باشید. در عوض، من تلاش کردم تا اولیاء را به عنوان یک رابط دوستانه داشته باشم و برخی اوقات برای آنها به طور کلی توضیح می دهم که چرا بعضی کارها را اینگونه انجام می دهیم.

اصل، نزد اولیاء از اینکه با فرزندان فوق العاده ای کار می کنیم تعریف و تمجید می کنم و اتفاقاتی که برای فرزندانشان در جریان تمرینات و بازی ها می افتد را برای آن ها بازگو می کنم. اما هیچگاه خودم را درگیر بحث با آنان نمی کنم، خیلی محترمانه کنار می روم و توضیح می دهم که درباره اینگونه مسائل باید با سرمربی تیم صحبت کنند.

خوشبختانه 90٪ صحبت ها و ارتباط ها با اولیاء مثبت هستند، و اکثر اولیاء انسان های خوبی هستند و طبیعی است که می خواهند از اوضاع و احوال فرزندانشان اطلاع داشته باشند.

حرفه ای بودن

ظاهر و رفتار حرفه ای داشته باشید. تمیز باشید و مرتب لباس بپوشید. رفتار خود را بسیار مثبت و دوستانه حفظ کنید. با سایرین همراه و موافق باشید. با مربیان، بازیکنان و طرفداران حریف هیچگونه درگیری نداشته باشید. رفتار ورزشکاری نشان دهید. همیشه برای جلسات، تمرینات و مسابقات و غیره سر وقت باشید.

وظایف ویژه

در زیر برخی وظایف ویژه که ممکن است یک کمک مربی بسکتبال درگیر آن شود مطرح شده است. باز هم تاکید می شود این بستگی به این دارد که سرمربی از شما چه خواصسته و اینکه مربیان بسکتبال دیگری برای کمک وجود دارد یا خیر.

ارتباط با میز داوری: تعداد زمان های استراحت و خطاها را پی گیری کنید.

رویارویی بازیکنان پیش از بازی: وقتی سرمربی سرگرم صحبت با مربی حریف و داوران بسکتبال است از میز داوری 5 نفر شروع کننده حریف را بگیرید و آنها را هنگام گرم کردن زیر نظر بگیرید و در ذهن خود تقابل آنها با بازیکنان خودتان تجسم کنید (فرض کنید دفاع یارگیری مستقیم بسکتبال در دستور کارتان قرار دارد) و نتیجه را با سرمربی خود مرور کنید.

تمرینات بسکتبال پیش از بازی: برخی تیم ها احتیاج دارند تا پیش از بازی شخصی بالای سرشان باشد و سرشان فریاد بزند و نکات لازم را متذکر شود وآنها را برای بازی بسکتبال آماده کند.

آمار را نگه دارید: آمار پرتاب ها، محل پرتاب ها، ریباندها، پاس های منجر به گل و غیره را نگه دارید. ممکن است شما چند نفر آمار گیر تعیین کنید وکارهای آنها را هماهنگ کنید.

برگه بازی بسکتبالهمیشه مطمئن شوید که بازیکنان در برگه بازی درست وارد شده باشند و میز داوری از 5 نفر آغاز کننده شما پیش از شروع بازی بسکتبال و نیمه دوم اطلاع دارد.

تخته و ماژیک: مطمئن شوید که آنها را روی نیمکت، در رختکن، هنگام زمان های استراحت، پیش از بازی بسکتبال و در نیمه همراه و آماده دارید

صندلی: معمولا“ شما 15 نفرروی نیمکت دارید، پیش از آغاز بازی بسکتبال تعداد صندلی ها را بشمارید و مطمئن شوید صندلی به اندازه کافی برای بازیکنان و مربیان وجود دارد.

لباس های بازی و حوله: کمک کنید و در جریان جمع آوری لباس ها باشید. در هنگام بازی بسکتبال، ما همیشه به اصطلاح ”یک لباس ذخیره خونی” با خود داریم تا در صورت هر گونه جراحت و خونی شدن لباس بازیکن این لباس بسکتبال را به سرعت جایگزین کنیم. سعی کنید تا به اندازه کافی حوله خشک روی نیمکت داشته باشید.

آب: مطمئن باشید بازیکنان به اندازه کافی آب در نیمکت در دسترسشان وجود دارد

کمک های اولیه و پزشکی :مطمئن شوید که در هنگام بازی و تمرین بسکتبال در دسترس شما باشند. از مکان ذخیره یخ اطلاع داشته باشید.

توپ ها : مطمئن شوید که توپ ها به اندازه کافی باد دارند یا خیر. پس از تمرین بسکتبال توپ ها را جمع آوری کنید و از آنها محافظت کنید.

فرم ها / پولها: ممکن است سرمربی از شما بخواهد تا برای مثال فرم های پزشکی، فرم کمپ تابستانی یا پول های مربوط دوره های بازیکنان را جمع آوری کنید.

آنالیز و زیر نظر گرفتن: ممکن است سرمربی از شما بخواهد تا شما بازی و تیم های حریف را زیر نظر بگیرید و آنها را آنالیز کنید.

کمک در کلینیک ها: به سرمربی خود در برگزاری کلینیک های مختلف برای بازیکنان جوان بسکتبال کمک کنید

تمرین دادن: ممکن است در پاره ای از اوقات سرمربی نتواند بر سر تمرینات حاضر شود. آماده باشید تا بسیار سازمان یافته عمل کنید و تمرین دهید. آن چیزی که سرمربی از شما انتظار دارد را آموزش دهید. (به عنوان شوخی می توانید به او بگویید قصد دارید که سیستم حمله ی جدیدی را کار کنید)

کمک مربی بودن بسیار مفرح است... لذت ببرید و این امتیاز را درک کنید 

نوع مطلب : تمرین، 
برچسب ها : کمک مربی، basketball، دانلود، مربی، بسکتبال، مطلب،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 3 خرداد 1396 06:46 ب.ظ
When someone writes an piece of writing he/she keeps the thought of a user in his/her mind that how a user can know it.
So that's why this piece of writing is perfect. Thanks!
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 03:58 ق.ظ
Hello i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this post
i thought i could also make comment due to this sensible article.
جمعه 25 فروردین 1396 01:45 ب.ظ
For latest news you have to pay a quick visit web and on internet I found
this site as a finest site for latest updates.
یکشنبه 20 فروردین 1396 03:46 ب.ظ
This page certainly has all of the information and
facts I wanted about this subject and didn't know who to ask.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


Basketball
گروه بسکتبال تیوا
درباره وبلاگ

با سلام.
این وبلاگ در رابطه با بسکتبال و به خصوص بسکتبال تیوا طراحی شده است.
خواهشنمندیم نظر خود را در رابطه با وبلاگ در قسمت نظرسنجی و یا به عنوان کامنت ثبت کنید.

مدیر وبلاگ : شکیب کرمی
صفحات جانبی
نظرسنجی
عملکرد این وبلاگ را چگونه می بینید؟
عملکرد این وبلاگ را چگونه می بینید؟
عملکرد این وبلاگ را چگونه می بینید؟
عملکرد این وبلاگ را چگونه می بینید؟
عملکرد این وبلاگ را چگونه می بینید؟
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :